W dzisiejszych czasach bardzo trudno zbudować udany związek oraz pozostać w nim na całe życie. Jak coś zaczyna się psuć w związku, coraz częściej trudniej jest się dogadać i znaleźć rozwiązanie.

Wiele osób decyduje się wtedy na zakończenie relacji oraz znalezienie innego partnera. W efekcie może okazać się, że zmieniamy partnerów jak rękawiczki. Z czego najczęściej wynikają takie problemy?

Wielu z nas dorastało w domach, gdzie było świadkami problemów małżeńskich swoich rodziców. Jeśli wychowujemy się obok ojca, który ciągle oszukuje i znajduje nowe partnerki to w przyszłości może być ciężko zaufać konkretnemu mężczyźnie. To samo dotyczy syna, który nieświadomie powtarza błędy ojca, ponieważ widział takie zachowanie od małego.

Aby uniknąć powielania niewłaściwych wzorców powinniśmy jak najwcześniej przemyśleć jakie wzorce wynieśliśmy z domu i które z nich chcemy zostawić, a które są nam niepotrzebne. Dobrze zatem jeżeli szukanie idealnego partnera rozpoczniemy poprzez pracę nad samym sobą.

W dalszej kolejności możemy zastanowić się jakiego partnera potrzebujemy. Ponadto trzeba sobie uświadomić sobie, że nigdy nie trafimy na osobę idealną. Część jego wad prawdopodobnie nigdy się nie zmieni. Trzeba również zaakceptować, że konflikty są naturalnym etapem każdego związku i prędzej, czy później ich nie unikniemy.

Jak dbać o relacje damsko-męskie?

Relacje damsko-męskie trudno zbudować, a jeszcze trudniej dbać o nie latami, w natłoku różnych spraw oraz problemów. Kiedy okres pierwszych fascynacji, randek oraz zalotów mija wtedy zaczyna się czas prawdziwej pracy nad relacjami.

Jedną z głównych przyczyn utraty relacji i bliskości jest to, że obojgu przestaje zależeć na tym, aby być atrakcyjnym dla partnera. Kobiety często przestają się się malować oraz zakładać sukienki na wspólne wyjścia. Panowie natomiast pozwalają sobie na niedbały zarost oraz piwny brzuszek, zapominając o wizytach na siłowni.

Kolejnym błędem jest ukrywanie uczuć oraz brak szczerej rozmowy. Często zapominamy jak ważna jest komunikacja z partnerem. Zarówno kobieta jak i mężczyzna powinni umieć mówić o swoich emocjach, potrzebach oraz oczekiwaniach. Każda strona musi się nauczyć nie tylko jasno komunikować, ale również uważnie słuchać.

Wsparcie w trudnych momentach oraz umacnianie związku

Równie ważne jest wzajemne wsparcie w trudnych chwilach. Jeśli partner czasem się myli i popełnia błędy, najlepiej okażemy mu miłość, jeśli będziemy go wspierać. Ocenianie oraz wytykanie błędów nigdy nie prowadzi do niczego dobrego.

Bardzo ważnym elementem w dbaniu o relacje jest umacnianie ich za pomocą prostych czynności. Może być to powrót do miejsc pierwszych spotkań i randek, odświeżenie najmilszych wspomnień lub na przykład wspólny kurs tańca.

Istotna w umacnianiu relacji jest również sfera erotyczna oraz pożądanie. Warto podsycić wzajemną fascynację poprzez danie okazji zatęsknienia parterowi za sobą. Zbyt dużo czasu ze sobą, bez jednego dnia przerwy może działać destrukcyjnie.

Poznaj sposoby flirtu i dowiedz się, jak poderwać dziewczynę – zobacz więcej na stronie uwodzenie.org

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.